RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Resources
uk: Ресурси

en: Password
uk: Пароль

en: Label
uk: Мітка

en: username
uk: ім’я користувача

en: password
uk: пароль

en: Format
uk: Формат

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Welcome
uk: Вітання

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Remote
uk: Віддалений

en: Resource
uk: Ресурс

en: Access denied on creating field @field.
uk: До створення поля @field доступ заборонено.

en: GET method settings
uk: Параметри налаштування GET-метода

en: POST method settings
uk: Налаштування POST-метода

en: PATCH method settings
uk: Налаштування PATCH-метода

en: DELETE method settings
uk: Параметри налаштування DELETE-метода

en: Supported format
uk: Підтримуваний формат

en: Supported authentication
uk: Підтримуваний тип автентифікації

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: HEAD method settings
uk: Налаштування методу HEAD

en: PUT method settings
uk: Налаштування методу PUT
