RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha7) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Password
id: Sandi

en: username
id: namaanggota

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Web services
id: Layanan web

en: GET method settings
id: Pengaturan metode GET

en: POST method settings
id: Pengaturan metode POST

en: PATCH method settings
id: Pengaturan metode PATCH

en: DELETE method settings
id: Pengaturan metode DELETE

en: Supported format
id: Format yang didukung

en: Supported authentication
id: Otentikasi yang didukung

en: HEAD method settings
id: Pengaturan metode HEAD

en: PUT method settings
id: Pengaturan metode PUT
