RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Resources
pt: Recursos

en: Password
pt: Senha

en: Label
pt: Etiqueta

en: username
pt: nome de utilizador

en: password
pt: senha

en: Format
pt: Formato

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Url
pt: URL

en: Welcome
pt: Bem-vindo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Remote
pt: Remoto

en: Resource
pt: Recurso

en: Access denied on creating field @field.
pt: Acesso negado na criação do campo @field.

en: GET method settings
pt: Definições do método GET

en: POST method settings
pt: Definições do método POST

en: PATCH method settings
pt: Configurações do método PATCH

en: DELETE method settings
pt: Definições do método DELETE

en: Supported format
pt: Formato suportado

en: Supported authentication
pt: Autenticação com suporte

en: HEAD method settings
pt: Configurações do método HEAD

en: PUT method settings
pt: Definições do método PUT
