RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Resources
ro: Resurse

en: Password
ro: Parolă

en: Label
ro: Etichetă

en: username
ro: utilizator

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Url
ro: URL

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Web services
ro: Servicii web

en: Resource
ro: Resursă

en: GET method settings
ro: Setări metodă GET

en: POST method settings
ro: Setări metodă POST

en: PATCH method settings
ro: Setări metodă PATCH

en: DELETE method settings
ro: Setări metodă DELETE

en: Supported format
ro: Format ce are suport

en: Supported authentication
ro: Autentificare suportată

en: HEAD method settings
ro: Setările metodei HEAD

en: PUT method settings
ro: Setările metodei PUT
