RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha9) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Resources
it: Risorse

en: Label
it: Etichetta

en: username
it: nome utente

en: Format
it: Formato

en: Not found
it: Non trovato

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Web services
it: Web service

en: Resource
it: Risorsa

en: GET method settings
it: Impostazioni metodo GET

en: POST method settings
it: Impostazioni metodo POST

en: PATCH method settings
it: Impostazioni metodo PATCH

en: DELETE method settings
it: Impostazioni metodo DELETE

en: Supported format
it: Formato supportato

en: Supported authentication
it: Autenticazioni supportate
