Remote File Importer (1.0.0) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Active
hi: सक्रिय

en: Host
hi: होस्ट

en: Mode
hi: प्रकार

en: State
hi: अवस्था

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Port
hi: पोर्ट

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
