Remote File Importer (1.1.3) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Active
fr: Actif

en: Host
fr: Hôte

en: State
fr: État

en: Inactive
fr: Inactif

en: Machine name
fr: Nom système

en: Web services
fr: Services Web

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Start import
fr: Commencer l'import

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Container settings
fr: Paramètres du conteneur

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin
