Remote File Importer (1.1.3) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: User
it: Utente

en: Active
it: Attivo

en: Mode
it: Modalità

en: State
it: Stato

en: Inactive
it: Inattivo

en: Port
it: Porta

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Web services
it: Web service

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Plugin ID
it: ID del plugin
