Remote image (2.0.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Image
hi: चित्र

en: Required
hi: ज़रूरी

en: URL
hi: यूआरएल

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: About
hi: के बारे में

en: Is this URL absolute
hi: क्या यह URL निरपेक्ष है
