Remote image (2.0.0) - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Image
ro: Imagine

en: Required
ro: Necesar

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Optional
ro: Opțional

en: Reference
ro: Referință

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: About
ro: Despre

en: Link options
ro: Opțiunile legăturii

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ro: Atributul <em>title</em> este utilizat drept tooltip atunci când cursorul mouse-ului se află deasupra imaginii.

en: Link attributes
ro: Atributele legăturii

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
ro: Text alternativ pentru imagine, pentru atributul 'alt' al imaginii.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
ro: Text titlu imagine, pentru atributul 'title' a imaginii.

en: The width of the image in pixels.
ro: Lățimea imaginii în pixeli.

en: The height of the image in pixels.
ro: Înălțimea imaginii în pixeli.

en: Allow link text
ro: Permite crearea de legături din text

en: Placeholder for URL
ro: Înlocuitor pentru URL

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare și atunci când imaginea nu va putea fi încărcată.

en: Allowed link type
ro: Tip de legătură permis

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ro: Atributul "title" este folosit ca o bulă de explicații atunci când treceți cu mouse-ul peste imagine. Activarea acestui câmp nu este recomandată deoarece poate produce probleme cu citititoarele de ecran.

en: URL query key value pairs
ro: Perechi de valori-cheie pentru interogare URL

en: URL fragment
ro: fragment URL

en: Is this URL absolute
ro: Este acest URL absolut

en: If the URL should use a secure protocol
ro: Dacă URL-ul ar trebui să utilizeze un protocol securizat
