Replace content (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Replace
fr: Remplacer

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Create @name
fr: Créer @name

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez pas encore créé de type de contenus. Allez sur la <a href="@create_content">page de création de type de contenus</a> pour ajouter un nouveau type de contenu.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title

en: Set as current revision
fr: Définir comme version actuelle
