Replace content (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: Node type
hi: नोड प्रकार

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Create @name
hi: @name बनाएँ
