Replace content (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Search
hu: Keresés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként
