Replace content (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Replace
it: Sostituzione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Create @name
it: Crea @name

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.

en: @date by @username
it: @date da @username
