Replace content (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Replace
tr: Değiştir

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz herhangi bir içerik tipi oluşturmadınız. Yeni bir içerik tipi eklemek için <a href="@create_content">içerik tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri

en: Set as current revision
tr: Geçerli sürüm olarak ayarla
