Replication (8.x-1.0-beta12) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Session ID
it: ID sessione

en: Start time
it: Punto di inizio

en: End time
it: Punto di fine

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
