Reporter (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Description
gl: Descrición

en: Name
gl: Nome

en: Custom
gl: Personalizado

en: Example
gl: Exemplo

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
