Reporter (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Description
oc: Descripcion

en: Name
oc: Nom

en: Custom
oc: Personalizat

en: Example
oc: Exemple

en: Link URL
oc: Url del Ligam

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
