Reporter (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Custom
uk: Власний

en: Example
uk: Приклад

en: Link URL
uk: URL-адреса посилання

en: Machine Name
uk: Машинна Назва
