Reporter (8.x-3.0) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Description
eu: Azalpena

en: Name
eu: Izena

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Example
eu: Adibide

en: Link URL
eu: Esteka URLa
