Reporter (8.x-3.0) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Custom
id: Tersuai

en: Example
id: Contoh

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Machine Name
id: Nama Mesin
