Reporting API (2.0.1) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Endpoint
uk: Кінцева точка
