Reporting API (2.1.0) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Date
cy: Dyddiad

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Location
cy: Lleoliad
