Reporting API (2.1.0) - en to ht translation catalogue (6 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Type
ht: Tip

en: Enabled
ht: Aktif

en: Date
ht: Dat

en: Default
ht: Pa defo
