Reporting API (2.1.0) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Location
ku: شوێن
