Reporting API (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina
