Request Dumper (2.1.0) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Development
hi: उद्विकास

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Path prefix
hi: पथ उपसर्ग
