Request Dumper (2.1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Development
it: Sviluppo

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Path prefix
it: Prefisso del percorso
