Request Parameter Condition (8.x-2.3) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Exists
hu: Létezik

en: Equals
hu: Egyenlő

en: Operation
hu: Művelet

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Does not exist
hu: Nem létezik
