Responsive Favicons (8.x-1.7) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: The file could not be created.
ru: Невозможно создать файл.

en: About
ru: Информация

en: Provided archive contains no files.
ru: Предоставленный архив не содержит никаких файлов.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ru: Не удается извлечь %file: недопустимый архив.

en: Path to responsive favicon files
ru: Путь к файлам отзывчивых фавиконок

en: Favicon tags
ru: Теги фавиконок

en: Upload a zip file from realfavicongenerator.net to install
ru: Загрузите zip файл с realfavicongenerator.net для установки

en: For example: %filename from your local computer. This only needs to be done once.
ru: Например: %filename с вашего компьютера. Это нужно сделать только один раз.

en: Remove default favicon from Drupal
ru: Удалить из Drupal фавикноку по умолчанию

en: Responsive favicons
ru: Отзывчивые фавиконки

en: Found 1 favicon | Found @count favicons
ru[0]: Найдена одна фавиконка
ru[1]: Найдено @count фавиконки
ru[2]: Найдено @count фавиконок

en: Responsive Favicons
ru: Отзывчивые фавиконки

en: Add responsive favicons to your site based on the code from http://realfavicongenerator.net/
ru: Добавляет отзывчивые фавиконки на ваш сайт, из вода с http://realfavicongenerator.net/.

en: Add the favicons generated by http://realfavicongenerator.net/ to your site.
ru: Добавляет фавиконки, сгенерированные http://realfavicongenerator.net/ на ваш сайт.

en: Paste the code provided by <a href="http://realfavicongenerator.net/" target="_blank">http://realfavicongenerator.net/</a>. Make sure each link is on a separate line. It is fine to paste links with paths like <code>/apple-touch-icon-57x57.png</code> as these will be converted to the correct paths automatically.
ru: Вставьте код, предоставленный <a href="http://realfavicongenerator.net/" target="_blank">http://realfavicongenerator.net/</a>. Убедитесь, что каждая ссылка находится на отдельной строке. Можно вставлять ссылки с такими путями, как <code>/apple-touch-icon-57x57.png</code> так как они будут автоматически преобразованы в правильные пути.

en: Favicons location
ru: Расположение фавиконок
