Responsive image batch (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: - None -
ja: - なし -

en: Picture
ja: 写真

en: Exclude
ja: 除外

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Square
ja: 正方形

en: Sizes
ja: サイズ

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Width and height can not both be blank.
ja: 幅と高さはどちらも空白にはできません。

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: Fallback image style
ja: 予備の画像スタイル

en: Breakpoint group
ja: ブレークポイントグループ

en: - empty image -
ja: - 空画像 -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
ja: インストールされたテーマとモジュールのブレークポイントグループを選択してください。

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
ja: このスペースに表示したい最小のイメージスタイルを選択します。フォールバックイメージスタイルは、エラーが発生した場合にのみサイトに表示されます。

en: - None (original image) -
ja: - なし (オリジナル画像) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
ja: サイズ属性の値を入力してください。例: %example_sizes 。
