Responsive image batch (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Picture
tr: Görsel

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Square
tr: Kare

en: Sizes
tr: Boyutlar

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Width and height can not both be blank.
tr: Genişlik ve yükseklik değerlerinin her ikisi birden boş olamaz.

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: Fallback image style
tr: Yedek görsel stili

en: Breakpoint group
tr: Kesme noktası grubu

en: - empty image -
tr: - boş görsel -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
tr: Kurulu temalar ve modüllerden bir kesme noktası grubu seçin.

en: - None (original image) -
tr: - Yok (özgün resim) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
tr: Boyutlar (sizes) öz niteliğinin değerini girin; örneğin: %example_sizes.
