Responsive image batch (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Picture
id: Foto

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Square
id: Kotak

en: Sizes
id: Ukuran

en: About
id: Tentang

en: Increase
id: Perbesar

en: Uses
id: Penggunaan

en: Width and height can not both be blank.
id: Lebar dan tinggi tidak boleh kosong keduanya.

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Fallback image style
id: Gaya gambar cadangan

en: Breakpoint group
id: Kelompok breakpoint

en: - empty image -
id: - gambar kosong -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
id: Pilih grup breakpoint dari tema dan modul yang diinstal.

en: - None (original image) -
id: - Tidak ada (gambar asli) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
id: Masukkan nilai untuk atribut ukuran, misalnya: %example_sizes.
