Responsive image batch (8.x-1.0-beta2) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: - None -
cs: - Nic -

en: Picture
cs: Obrázek

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Custom
cs: Vlastní

en: Effects
cs: Efekty

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Sizes
cs: Rozměry

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: Width and height can not both be blank.
cs: Alespoň jedno z polí Výška a Šířka musí být vyplněno.

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Breakpoint group
cs: Skupina breakpointů

en: - empty image -
cs: - prázdný obrázek -
