Responsive image batch (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: - None -
da: - Ingen -

en: Picture
da: Billede

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Custom
da: Tilpasset

en: Effects
da: Effekter

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Square
da: Kvadrat

en: Sizes
da: Størrelser

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Hard limit
da: Hård grænse

en: Width and height can not both be blank.
da: Bredde og højde kan ikke begge være blanke.

en: Image styles
da: Billedformater

en: Fallback image style
da: Standard billed-style

en: Breakpoint group
da: Breakpoint-gruppe

en: - empty image -
da: - tomt billede -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
da: Vælg en breakpoint-gruppe fra de installerede temaer og moduler.

en: - None (original image) -
da: - Ingen (originalt billede) -
