Responsive image batch (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: - None -
nl: - Geen -

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Custom
nl: Aangepast

en: Effects
nl: Effecten

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Square
nl: Vierkant

en: Sizes
nl: Afmetingen

en: About
nl: Over

en: Increase
nl: Vergroten

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: Hard limit
nl: Harde limiet

en: Width and height can not both be blank.
nl: Breedte en hoogte mogen niet allebei leeg zijn.

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Fallback image style
nl: Alternatieve afbeeldingsstijl

en: Breakpoint group
nl: Breakpoint-groep

en: - empty image -
nl: - lege afbeelding -

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
nl: Selecteer een breakpoint-groep van de geïnstalleerde thema's en modules.

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
nl: Selecteer de kleinste afbeelding die u op deze plaats verwacht. De fallback-afbeeldingsstijl dient alleen zichtbaar te zijn als er een fout op de site optreed.

en: - None (original image) -
nl: - Geen (originele afbeelding) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
nl: Voer de waarde in voor afmetingsatributen, bijvoorbeeld: %example_sizes.
