Responsive Image Formatter Link to Image Style (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Field
hu: Mező

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

en: Responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus

en: Responsive image style: @responsive_image_style
hu: Alkalmazkodó képstílus: @responsive_image_style

en: Configure Responsive Image Styles
hu: Alkalmazkodó képstílus beállítása

en: Separate multiple classes by spaces.
hu: Az osztályokat szóközökkel lehet elválasztani.
