Responsive Image Formatter Link to Image Style (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Field
it: Campo

en: Original image
it: Immagine originale

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Configure Image Styles
it: Configurazione stili delle immagini

en: Responsive image style
it: Stile immagine responsive

en: Responsive image style: @responsive_image_style
it: Stile immagine responsive: @responsive_image_style

en: Configure Responsive Image Styles
it: Configurazione stili immagine responsive

en: Separate multiple classes by spaces.
it: Separare più classi con gli spazi.
