Responsive Image Formatter Link to Image Style (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Field
ja: フィールド

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Configure Image Styles
ja: 画像スタイルの設定

en: Responsive image style
ja: レスポンシブ画像スタイル

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ja: レスポンシブ画像スタイル: @responsive_image_style

en: Configure Responsive Image Styles
ja: レスポンシブイメージスタイルの設定

en: Separate multiple classes by spaces.
ja: 複数のクラスはスペースで分けます。
