Responsive Image Formatter Link to Image Style (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Field
ru: Поле

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Configure Image Styles
ru: Настройка стилей изображения

en: Responsive image style
ru: Адаптивный стиль изображения

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ru: Адаптивный стиль изображения: @responsive_image_style

en: Configure Responsive Image Styles
ru: Настроить адаптивные стили изображения

en: Separate multiple classes by spaces.
ru: Разделите несколько классов пробелами.
