Responsive Image Formatter Link to Image Style (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Field
uk: Поле

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Configure Image Styles
uk: Конфігурувати стилі зображень

en: Responsive image style
uk: Адаптивний стиль зображення

en: Responsive image style: @responsive_image_style
uk: Адаптивний стиль зображення: @responsive_image_style

en: Configure Responsive Image Styles
uk: Налаштувати адаптивні стилі зображень

en: Separate multiple classes by spaces.
uk: Відокремлювати декілька класів пробілами.
