Responsive Image Formatter Link to Image Style (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Field
pt: Campo

en: Original image
pt: Imagem original

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Configure Image Styles
pt: Configurar Estilos de Imagens

en: Responsive image style
pt: Estilo de imagem responsiva

en: Responsive image style: @responsive_image_style
pt: Estilo de imagem responsiva: @responsive_image_style

en: Configure Responsive Image Styles
pt: Configurar estilos de imagem responsiva

en: Separate multiple classes by spaces.
pt: Separe múltiplas classes com espaços.
