Responsive Menus (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Yes
it: Sì

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: One
it: Una

en: Theme
it: Tema

en: Expanded
it: Espanso

en: Custom
it: Personalizzato

en: Both
it: Entrambi

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Two
it: Due

en: Three
it: Tre

en: Light
it: Chiaro

en: Cover
it: Copertina

en: Right to left
it: Da destra a sinistra

en: Left to right
it: Da sinistra a destra

en: Style settings
it: Impostazioni dello stile

en: Four
it: Quattro

en: Five
it: Cinque

en: Dark
it: Scuro
