Responsive Theme Preview (8.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Delete
sv: Radera

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Dimensions
sv: Mått

en: Show in list
sv: Visa i lista

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Close
sv: Stäng

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: About
sv: Om

en: Landscape
sv: Liggande

en: Portrait
sv: Stående

en: Uses
sv: Använder

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Device ID
sv: Enhetens ID

en: Preview page layout
sv: Förhandsgranska sidlayout

en: To close the preview, click the close button signified visually by an x.
sv: För att stänga förhandsgranskningen klickar du på stängningsknappen som visuellt markeras med ett x.

en: Responsive Preview
sv: Responsiv förhandsgranskning

en: Change orientation
sv: Ändra orientering

en: Show %title in list
sv: Visa %title i listan

en: Default orientation
sv: Standardorientering

en: Responsive preview
sv: Responsiv förhandsgranskning

en: Typical desktop
sv: Typisk stationär

en: Smart phone
sv: Smart telefon
