Responsive Views Grid (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Custom
oc: Personalizat

en: Alignment
oc: Alinhament

en: About
oc: A prepaus

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
oc: L'alinhament horizontal plaça los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap a la dreita. L'alinhament vertical posiciona los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap al bas.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
oc: Podètz utilizar los getons de camps conformément als "Modèls de remplaçament" utilizats dins "Reescriure la sortida d'aqueste camp" per totes los camps.
