REST & JSON API Authentication for Drupal (3.0.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Error Message
hi: त्रुटि संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Operation
hi: काम

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: - Any -
hi: -कोईभी-
