Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Required
ku: پێویستە

en: Name
ku: ناو

en: configure
ku: سازبکە
