Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Name
eu: Izena

en: configure
eu: konfiguratu

en: Web services
eu: Web zerbitzuak
