Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Required
ro: Necesar

en: Name
ro: Nume

en: configure
ro: configurează

en: Parameters
ro: Parametri

en: Supported formats
ro: Formate acceptate

en: Web services
ro: Servicii web

en: Authentication methods
ro: Metode de autentificare
