Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: configure
ug: تەڭشەش

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى
